Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20-latek odpowie za próbę wyłudzenia kredytu

Data publikacji 24.04.2012

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 20-letniego Łukasza S., który próbował uzyskać kredyt wysokości 30 tysięcy złotych posługując się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Funkcjonariusze ustalili również, że zaświadczenie ostemplowała mu 54-letnia Danuta L. Kobieta również została zatrzymana i odpowie za współudział. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli u niej pieczątki. Obojgu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej śródmiejskiej komendy ustalili, że 20-letni Łukasz S. próbuje uzyskać kredyt na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu. Wczoraj o 13.30, kiedy mężczyzna przyszedł do jednego z banków przy Marszałkowskiej, funkcjonariusze zatrzymali go. Po tym trafił do śródmiejskiej komendy.

To nie był koniec działań policjantów. Policjanci już wiedzieli, kto pomógł mężczyźnie. Była to 54-letnia Danuta L., która również została zatrzymana. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie kobiety i znaleźli pieczątki, którymi ostemplowała zaświadczenie. Jak się okazał,. Danuta L. podrobiła również podpis prokurenta, wystawiającego zaświadczenie.

Dzisiaj obojgu zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty. Łukasz S. usłyszy zarzut usiłowania oszustwa i oszustwa kapitałowego. Danuta L. współudział w powyższym przestępstwie oraz fałszowania dokumentu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

ea/ah
 

Powrót na górę strony