Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypędzał matkę z domu, teraz sam musi go opuścić

Data publikacji 24.04.2012

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce zatrzymali 46-letniego Roberta S. Od grudnia 2008r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 72-letnią matką. Policjanci zaalarmowani przez kobietę o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie, następnie przedstawili mu zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem wraz z zakazem zbliżania się do matki i jej miejsca zamieszkania.

Policjanci z komisariatu w Kobyłce kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. 46-latek będąc pod wpływem alkoholu nie tylko używał słów wulgarnych, lecz również groził pozbawieniem życia, szarpał za ubranie, bił rękoma po całym ciele i wypędził z domu swoją schorowaną 72-letnią matkę.

Starsza kobieta nie była w stanie już dłużej tolerować zachowania swojego syna. Policjanci zatrzymali sprawcę przemocy i umieścili w policyjnej celi. Przyjęli też od 72-latki zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania się psychicznego i fizycznego, które według jej oświadczenia trwało nieprzerwanie od grudnia 2008r.

Zebrane przez funkcjonariuszy materiały wraz z zarzutami wobec 46-letniego Roberta S. trafiły do miejscowego prokuratora. Ten nie tylko zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, lecz również nakazała mu opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do matki. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

Powrót na górę strony