Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zmuszanie do określonego zachowania

Data publikacji 24.04.2012

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali 4 osoby: dwóch mężczyzn i dwie kobiety, które przy pomocy łomu wdarły się do mieszkania mężczyzny. Następnie straszyli go pistoletem gazowym, a wszystko po to, by wymusić na nim opuszczenie lokalu. Cała czwórka szybko wpadła w ręce policjantów. Wszyscy odpowiedzą za zmuszanie do określonego zachowania. Jeden z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni, a jedna z kobiet poniesie też odpowiedzialność za pomoc w ukryciu pistoletu.

W sobotni poranek policjanci otrzymali informację o napadzie. Mężczyzna, który zatelefonował na alarmowy numer Policji opowiedział o tym, co przed chwilą zdarzyło się w mieszkaniu, które wynajmował. Z jego relacji wynikało, że dwie kobiety i dwóch mężczyzn siłą wdarło się do lokalu, w którym mieszkał, groziło mu bronią, szarpało i biło, żądając jednocześnie, by natychmiast wyprowadził się z tego lokalu. Zawiadamiający został zmuszony do spakowania swych rzeczy, kiedy to zrobił, został wyrzucony z mieszkania i wtedy udało się mu uciec.

Na miejsce zdarzenia natychmiast została skierowana załoga funkcjonariuszy wydziału wywiadowczo-patrolowego. Policjanci szybko przybyli na miejsce zdarzenia i bardzo sprawnie zatrzymali trzy osoby, dwie kobiety i jednego mężczyznę. Czwarty sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, zniknął również pistolet, którym napastnicy grozili pokrzywdzonemu. Policjanci wydziału kryminalnego namierzyli mężczyznę, którego również zatrzymano. Podczas dokładnego przeszukania posesji w garażu w pojemnikach z kukurydzą funkcjonariusze odnaleźli również broń.

Dalsze czynności śledcze w sprawie doprowadziły do tego, że 54-letni Dariusz P., 46-letni Wojciech S., 64-letnia Ewa O. i 35-letnia Urszula O. usłyszeli zarzuty zmuszania do określonego zachowania. Dariusz P. poniesie dodatkowo odpowiedzialność za nielegalne posiadanie broni. Z kolei 35-latka odpowie z pomoc w ukryciu pistoletu.

ea/jw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.92 MB)

Powrót na górę strony