Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali „trefnymi” papierosami

Data publikacji 23.04.2012

1094 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zabezpieczyli policjanci z wołomińskiej komendy. Podejrzani o sprzedaż papierosów na terenie miejskiego targowiska jest 56-letnia Danuta F. oraz 21-latek. W ręce policjantów wpadł również 22-letni Piotr O., który jak ustalili funkcjonariusze najprawdopodobniej pomagał zatrzymanym w sprzedaży „trefnego” towaru.

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy, uzyskali informację dotycząca przewożenia i sprzedaży znacznej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, pochodzących z przemytu. Z informacji wynikało również, że „trefny” towar ma trafiać do Wołomina z Warszawy, a osoby zajmujące się tym procederem mają porusza się osobowym fordem.

Policjanci w ubiegłą sobotę w godzinach rannych podjęli obserwacje trasy w miejscowości Kobyłka. Już po chwili zauważyli pojazd będący w ich zainteresowaniu. Funkcjonariusze udali się za kierowcą auta, który zaparkował w rejonie miejskiego targowiska w Wołominie. W pojeździe jechał mężczyzna i znana policjantom kobieta, która wcześniej była zatrzymywana za handel wyrobami tytoniowymi pochodzącymi z przemytu. Wypakowali oni z samochodu kilka worków i plecaki z towarem, po czym udali się na bazar. Tam już po chwili doszło do pierwszej transakcji, podczas której kobieta sprzedała kilka paczek papierosów.

Upewniwszy się, że osoby handlują papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej, funkcjonariusze dokonali kontroli bagażu ujawniając 1094 paczek papierosów pochodzących z przemytu. 56-letnia Danuta F. oraz 21-letni mężczyzna zostali zatrzymani. W ręce policjantów wpadł również 22-letni Piotr O., który pomagał kobiecie w sprzedaży „trefnego” towaru.

Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu, a trójka zatrzymanych do wołomińskiej komendy. Następnie wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy karno – skarbowej. Teraz grozi im kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
ts/ij

Powrót na górę strony