Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawali się za pracowników gazowni

Data publikacji 23.04.2012

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podając się za rzekomych pracowników gazowni okradali starsze osoby. 47-letni Benedykt Sz. usłyszał już siedem zarzutów. 22-letni Przemysław P. odpowie za cztery kradzieże. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Ochoty podczas kontroli rejonu służbowego otrzymał od jednego z mieszkańców informację, że w rejonie ulicy Majewskiego znajdują się dwaj mężczyźni, którzy pod pretekstem sprawdzenia instalacji gazowej próbują wejść do mieszkań.

Policyjni wywiadowcy wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość przeciwko mieniu na ulicy Pruszkowskiej zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. 22-letni Przemysław P. i 47-letni Benedykt Sz. zostali przewiezieni do komendy. Przy nich funkcjonariusze znaleźli kamizelkę odblaskową, zestaw kluczy, rękawiczki, przedmiot przypominający broń, nóż, latarkę oraz pieniądze.

Sprawą zajęli się kryminalni. Policjanci ustalili, że mężczyźni podając się za pracowników gazowni, pod pretekstem sprawdzenia instalacji gazowej wchodzili do lokalu. Kiedy jeden z nich wykonywał swoje obowiązki, w tym czasie jego wspólnik przeszukiwał mieszkanie w poszukiwaniu cennych przedmiotów i pieniędzy.

Benedykt Sz. już usłyszał siedem zarzutów, a Przemysławowi P. grozi odpowiedzialność za cztery kradzieże. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
ew/ij


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.88 MB)

Powrót na górę strony