Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapłacili za nieistniejącą reklamę

Data publikacji 20.04.2012

Policjanci z Ursynowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podszywając się pod jedną z firm oferowali usługi internetowe. Bartłomiej S. oraz Piotr C. proponując swoim klientom reklamę w Internecie posługiwali się podrobionymi umowami oraz fakturami . W ten sposób 20-latek oraz jego 26-letni wspólnik znaleźli szybki sposób na nielegalny zarobek. Ich przestępczy proceder przerwali funkcjonariusze w momencie, kiedy próbowali oszukać właściciela kolejnej firmy. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Do ursynowskiego komisariatu zgłosił się właściciel jeden z firm oferującej usługi samochodowe. Mężczyzna powiadomił policjantów, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustów. Z jego relacji wynikało, że do siedziby firmy ma zgłosić się kurier z umową o świadczeniu usługi marketingowych. Wzbudziło to jego podejrzenia, ponieważ kilka miesięcy wcześniej mężczyzna podpisał już taką umowę, z tą samą firmą.

Wszystko wskazywało na to, że ktoś podszywa się pod pracownika istniejącej firmy i wyłudza pieniądze. Policjanci postanowili to sprawdzić, więc pojawili się w miejscu, w którym miało dojść do podpisania umowy. Tam zatrzymali rzekomego kuriera Bartłomieja S., przy którym znaleźli dokumenty, które jak się potem okazało były podrobione. Do policyjnego aresztu trafił także Piotr C., który czekał na swojego wspólnika w samochodzie. Mundurowi zabezpieczyli przy nim pieczątkę firmy, za której pracowników podawali się mężczyźni.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że w ciągu dwóch dni mężczyźni w podobny sposób oszukali siedem firm. Za reklamę w Internecie właściciele kwiaciarni, restauracji i warsztatów samochodowych płacili im po 150 złotych. Policjanci zabezpieczyli lewe faktury, umowy oraz pieczątkę. Piotr C. oznajmił funkcjonariuszom, że w przeszłości został oszukany przez firmę, za której pracownika się podawał i w ten sposób postanowił odrobić poniesione straty. Mężczyznom grozi kara do 8 lat więzienia.

mb.to


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.29 MB)

Powrót na górę strony