Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatruwał życie rodzinie

Data publikacji 20.04.2012

Dozór policyjny, taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją rodziną. Jak ustalili piaseczyńscy policjanci Stanisław W. od 2009 roku znęcał się nad rodziną. Mężczyzna groził, wyzywał, a nawet posuwał się do rękoczynów wobec najbliższych. Za znęcanie się grozić mu może kara pozbawienie wolności nawet do 5 lat.

Według ustaleń piaseczyńskich policjantów zatrzymany Stanisław W. od 2009 roku znęcał się nad swoją rodziną. Agresja narastała nie wiadomo, z jakiego powodu. Mężczyzna groził i wyzywał członków swojej rodziny, a nawet posuwał się do rękoczynów. Dwa dni temu wszczął kolejną awanturę, wówczas poszkodowana wezwała funkcjonariuszy. Policjanci bezzwłocznie przyjechali na miejsce. 55-letni Stanisław W. został zatrzymany i przewieziony do komendy. Mężczyzna zawsze wszczynał awantury pod wpływem alkoholu. Tak też było i tym razem, po badaniu okazało się, że miał 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przedstawili mu zarzut znęcania się nad rodziną. Nie była to pierwsza interwencja w stosunku do tego mężczyzny, dotycząca znęcania się nad rodziną. Tym razem na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Za znęcanie grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
hkk/ij

Powrót na górę strony