Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za rozbój

Data publikacji 20.04.2012

Policjanci z Nowego Dworu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Z ustaleń mundurowych wynika, że dwaj mieszkańcy gminy Nasielsk, najpierw pobili, a potem zabrali poszkodowanemu pieniądze oraz telefon komórkowy. Decyzją prokuratora 21-letni Michał S. oraz 18-letni Konrad Z. zostali objęci dozorami policyjnymi.

Do rozboju doszło 13 kwietnia tego roku, w Cieksynie. Mieszkaniec gm. Nasielsk, wieczorem, wracał po pracy do domu. W pewnym momencie zauważył dwie osoby, które szły w jego kierunku. Kiedy zbliżyły się zauważył, że miały na głowach założone kominiarki. Nagle jedna z nich bez żadnego powodu uderzyła go. Poszkodowany przewrócił się, a napastnicy dalej go bili. Potem przeszukali kieszenie jego ubrania i zabrali mu około 800 zł oraz telefon komórkowy.

Policjanci tuż po zgłoszeniu zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia i ustalać sprawców. Trop prowadził do 18-letniego Konrada Z. oraz 21-letniego Michała S. Dwaj mieszkańcy gminy Nasielsk zostali zatrzymani. Następnie obaj usłyszeli zarzut rozboju, a Prokuratur Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec mężczyzn dozór policji. Za rozbój grozić może kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
sk/ij

Powrót na górę strony