Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekali z telewizorami w bagażniku

Data publikacji 20.04.2012

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Jakubów, podejrzanych o włamania do domków letniskowych. Funkcjonariusze odzyskali dwa skradzione wcześniej telewizory. Jak się okazało kierowca ściganego cinquecento miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci z Dobrego ustalali okoliczności włamań do domków letniskowych. Szukając sprawców oraz skradzionych rzeczy dokładnie kontrolowali także samochody. Dzięki temu zwrócili uwagę na czerwonego fiata cinquecento. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierowca auta zignorował jednak policyjne sygnały, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, informując inne patrole o zdarzeniu. Jeden z nich skutecznie zablokował uciekiniera.

Funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali trzech jadących nim mężczyzn. Byli oni już wcześniej znani mundurowym. Szczególnie kierowca, który złamał sądowy zakaz jazdy samochodem. Podobnie jak poprzednim razem i teraz także był nietrzeźwy. 37-letni Robert L. miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Jego pasażerami byli: 45-letni Krzysztof P. i 32-letni Jarosław W. Po sprawdzeniu bagażnika cinquecento okazało się, że mężczyźni wieźli w nim dwa telewizory. Policjanci bardzo szybko sprawdzili, że sprzęt telewizyjny, w tym też kilka pilotów, skradziono z domków letniskowych w Woli Polskiej.

Dobrzańscy stróże prawa odkryli, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć na swoim koncie cztery włamania. Wszyscy usłyszeli zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem, a Robert L. dodatkowo zarzut kierowania samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Za kradzież z włamaniem grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.
dn/ij

Powrót na górę strony