Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców rozboju

Data publikacji 20.04.2012

Policjanci z Łomianek zgromadzili materiał dowodowy przeciwko Mariuszowi K. i Jackowi B., który pozwolił wczoraj na zastosowanie przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Funkcjonariusze już następnego dnia od zgłoszenia rozboju, w wyniku którego pokrzywdzony utracił telefon komórkowy i 10 złotych, ustalili i zatrzymali sprawców. W trakcie przeszukania miejsca zatrzymania Jacka B. mundurowi odnaleźli telefon pochodzący z przestępstwa. Mężczyźni usłyszeli również zarzut stosowania groźby pozbawienia życia wobec pokrzywdzonego, aby zmusić go do nie informowania Policji o popełnionym przestępstwie.

W poniedziałkowe popołudnie do komisariatu w Łomiankach zgłosił się pokrzywdzony. W rozmowie z nim policjanci ustalili, że poprzedniego dnia został on zaatakowany przez sprawców, którzy stosując przemoc, skradli mu telefon komórkowy oraz 10 złotych. Funkcjonariusze od razu podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców oraz miejsca ich pobytu. Jeszcze tego samego dnia w ich ręce wpadł Mariusz K. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. W tym czasie trwały poszukiwania drugiego ze sprawców.

Jacka B. policjanci zatrzymali następnego dnia rano. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli skradziony wcześniej telefon. 33-latek trafił do policyjnej celi. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy przeciwko Mariuszowi K. i Jackowi B. Mieszkańcy łomiankowskiej gminy usłyszeli zarzut dokonania rozboju oraz stosowania groźby pozbawienia życia wobec pokrzywdzonego, aby ten nie powiadamiał policji o popełnionym na jego szkodę przestępstwie.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku komendanta komisariatu popartego przez prokuratora i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

ea/ego

Powrót na górę strony