Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądał pieniędzy na alkohol

Data publikacji 17.04.2012

Policjanci z Rembertowa zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój. Sprawca najpierw zażądał 30 złotych na butelkę wódki. Zaczepiony przez niego mężczyzna ze strachu dał mu pieniądze. Napastnik chciał jeszcze 20 złotych i znowu je dostał. Kiedy po raz trzeci zażądał kolejnych 20 złotych, spotkał się z odmową. Wówczas pobił mężczyznę, poszarpał mu kurtkę, po czym ukradł portfel i uciekł.

Przed 2.00 w nocy funkcjonariusze z komisariatu w Rembertowie otrzymali zgłoszenie o rozboju. Pokrzywdzonym był obywatel Bułgarii. Z relacji mężczyzny wynikało, że kiedy wychodził z nocnego sklepu zaczepił go jakiś obcy człowiek, który zażądał od niego 30 złotych na butelkę wódki. Zgłaszający bał się i dlatego wyjął gotówkę i posłusznie oddał. Apetyt napastnika wzrósł, chciał jeszcze 20 złotych, pokrzywdzony znów powodowany lękiem, dał mu pieniądze, kiedy jednak po raz trzeci mężczyzna wypowiedział żądanie kolejnych 20 złotych, spotkał się już z odmową.

Wtedy sprawca zaatakował mężczyznę, pobił go i poszarpał mu ubranie, a na koniec ukradł portfel, w którym było jeszcze 90 złotych i uciekł.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Pościg nie trwał zbyt długo. Po kilkunastu minutach 24-letni Daniel C. był już w rękach stróżów prawa. Funkcjonariusze odzyskali również portfel i gotówkę należące do pokrzywdzonego.

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu w prokuraturze zarzutu dokonania rozboju. Dziś w sądzie zostanie rozpatrzony wniosek o tymczasowe aresztowanie 24-latka.

jw, mm

Powrót na górę strony