Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbił firmowe auto i zgłosił uprowadzenie

Data publikacji 16.04.2012

Policjanci z Ochoty zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który rozbił służbowe auto, a następnie obawiając się konsekwencji zgłosił, że został uprowadzony przez dwóch mężczyzn. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło około 6:00 rano. Policjanci zostali wezwani na ulicę Krzywickiego, gdzie miał oczekiwać zgłaszający. Na miejscu funkcjonariusze zastali nietrzeźwego 36-latka, który twierdził, że kiedy spał w służbowym peugeocie, w pewnym momencie do auta wsiadło dwóch nieznanych mu mężczyzn i odjechali z nim w kierunku ulicy Nowowiejskiej. Po przejechaniu kilku metrów porzucili pojazd i uciekli. Samochód miał rozbity prawy reflektor i uszkodzoną karoserię.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że mają do czynienia z fikcyjnym uprowadzeniem. Okazało się, że 36-latek zgłosił przestępstwo, ponieważ rozbił firmowego peugeota i obawiał się konsekwencji, jakie w związku z tym będzie musiał ponieść. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ew, mm

Powrót na górę strony