Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył przesyłki kurierskie

Data publikacji 10.04.2012

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali mężczyznę, który najprawdopodobniej nierzetelnie doręczał przesyłki pocztowe. Aby odwrócić uwagę pracodawcy podrabiał dokumentację. Zatrzymany usłyszał zarzut przywłaszczenia rzeczy oraz sfałszowania dokumentacji kurierskiej, za który grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Około 9.00 do dyżurnego komendy w Pruszkowie zadzwonił przedstawiciel firmy spedycyjnej. Objaśnił, że jedną z usług, jakie oferują jest doręczanie przesyłek kurierskich. Kilka dni temu wpłynęła do nich informacja o długim oczekiwaniu na wykonanie zlecenia. Kiedy sprawdzili dokumenty okazało się, że… zlecenie zostało zrealizowane około miesiąca wcześniej.

Weryfikacja dokumentów, z których rozliczał się jeden z kurierów, przyniosła nieoczekiwane rezultaty. Dała także podstawę do kontroli jego samochodu. Wewnątrz zostały znalezione jeszcze 2 otwarte paczki, które powinny być dawno dostarczone. Dawid K. początkowo wszystkiemu zaprzeczał. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów przywłaszczenia rzeczy oraz sfałszowania dokumentacji kurierskiej.
dn/ij


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.29 MB)

Powrót na górę strony