Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z sąsiadami ujęła fałszywą kontrolerkę

Data publikacji 05.04.2012

Legionowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kobietę narodowości romskiej, która podając się za kontrolera stanu czystości wody wraz z dwiema innymi kobietami, okradła z biżuterii 72-letnią mieszkankę naszego miasta. Dzięki natychmiastowej reakcji pokrzywdzonej i sąsiadów, 58-latka stanęła już przed sądem, który aresztował ją tymczasowo na 2 miesiące. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek rano, kiedy to do drzwi mieszkania przy ulicy Hetmańskiej, zapukały trzy kobiety jego właścicielka nie zdawała sobie jeszcze sprawy z konsekwencji tej wizyty. Kobiety przedstawiły się, jako kontrolerki stanu czystości wody i poprosiły o wpuszczenie do środka. Kiedy jedna z nich wraz z pokrzywdzoną napuszczały wodę do wanny w łazience, pozostałe dwie plądrowały szuflady w meblach sąsiedniego pokoju.

Starsza Pani w samą porę nabrała podejrzeń, co do intencji „kontrolerek”. Kiedy próbowała wyjść z łazienki, do pomieszczenia weszła druga z kobiet stając jej na drodze i tym samym uniemożliwiając pójście do pokoju. Doszło do szamotaniny w efekcie, której dwóm kobietom udało się uciec z łupem, tj.: zrabowaną biżuterią, wartą około 3000 złotych. Trzecia została ujęta przez 72-latkę i wezwanych na pomoc sąsiadów.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 58-letnią kobietę narodowości romskiej, która usłyszała już zarzut kradzieży, za co w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Sąd podjął decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące. Policjanci prowadzący tę sprawę będą teraz ustalać dane pozostałych dwóch kobiet, które uczestniczyły w przestępstwie i dążyć do ich szybkiego zatrzymania oraz odzyskania skradzionych przedmiotów.
rsz/ij


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.39 MB)

Powrót na górę strony