Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione kosmetyki znanych światowych firm

Data publikacji 04.04.2012

Policjanci z Bielan zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk kosmetyków, które sprzedawał 47-latek. Perfumy, cienie, błyszczyki i pomadki, którymi handlował mężczyzna były oznaczone znakami towarowymi renomowanych marek światowych, w rzeczywistości były to jedynie "podróbki". Jarosławowi K. już przedstawiono zarzuty z ustawy Prawo Własności Przemysłowej.

Tym razem funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zajęli się handlem podrobionymi kosmetykami. Policjanci postanowili sprawdzić informację o mężczyźnie, który wprowadzał do obrotu perfumy, podkłady, kredki, błyszczyki i pomadki z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze podjęli obserwację stoiska przy bazarze Wolumen, na którym wystawione były perfumy oraz inne kosmetyki znanych światowych firm. Sposób zapakowania kosmetyków ich pojemność oraz niska jakość wskazywały na to, że produkty są podrobione.

Właściciel stoiska, 47-letni Jarosław K. został zatrzymany, a jego towar zabezpieczony. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i dobrowolnie poddał się karze. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 2.

ea/eb

Powrót na górę strony