Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To co zrobili, zarejestrowały kamery monitoringu

Data publikacji 06.04.2012

Policjanci z Nieporętu zatrzymali dwie osoby, podejrzane o przewrócenie latarni na molo w Nieporęcie. Wandali na ekranie gminnego monitoringu, zauważył oficer dyżurny komisariatu i to on wysłał na miejsce patrol, który zatrzymał mężczyzn. 17-letni Mateusz Z. i 19-letni Sebastian N. odpowiedzą za zniszczenie mienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku tłumaczenie „to nie my”, nie na wiele się zda, ponieważ cały przebieg zdarzenia włącznie z upadkiem ze schodów jednego ze sprawców, zarejestrowały kamery gminnego monitoringu, umieszczone między innymi właśnie na „dzikiej plaży”. Wandali w nocy dostrzegł na swoim ekranie oficer dyżurny komisariatu policji w Nieporęcie i natychmiast wysłał na miejsce patrol, który zatrzymał mieszkańców Warszawy, tj.: Mateusza Z. i Sebastiana N.

Policjanci interweniowali w samą porę, ponieważ 17-latek wraz ze swoim o dwa lata starszym kolegą, próbowali uciec z miejsca zdarzenia oplem corsą. Policjanci zatrzymali samochód. Kierowca, który przywiózł swoich znajomych na plażę był trzeźwy, czego nie można było niestety powiedzieć o pasażerach.

Mateusz Z. i Sebastian N. resztę nocy spędzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, o wartości przekraczającej 300 złotych.
Za to przestępstwo grozić im może do 5 lat więzienia.
rsz/ij
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.36 MB)

Powrót na górę strony