Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Karabinek maszynowy i 287 sztuk amunicji...pod podłogą

Data publikacji 01.04.2012

287 sztuk ostrej amunicji oraz karabinek Mauser z 1937 roku, zabezpieczyli policjanci z komisariatu policji w Józefowie. Broń została odnaleziona przez nowego właściciela domu podczas prac remontowych pod podłogą jednego z mieszkań.

Właściwą postawą wykazał się pewien mieszkaniec Józefowa, który wczoraj poinformował funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu o odnalezieniu broni we własnym domu.
Funkcjonariusze, którzy natychmiast znaleźli się we wskazanym domu potwierdzili ten fakt.

Okazało się, że właściciel domu tą nieruchomość kupił zaledwie kilka tygodni wcześniej, a wczoraj podczas prac remontowych w jednym z mieszkań pod drewnianą podłogą odkrył najpierw amunicję i broń.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą szybko ustalili rodzaj odnalezionej broni. To znajdujący sie w znakomitym stanie, zakonserwowany niemiecki karabinek Mauser z 1937 roku. Wraz z karabinem pod podłogą znajdowała się taśma z nabojami kaliber 7,92 których łącznie zabezpieczono 287 sztuk.

W tej sprawie zostanie powołany biegły i szczegółowo oceni stan znalezionego Mausera, który znajdzie teraz swoje miejsce w zbiorach muzealnych.

js/ro

Powrót na górę strony