Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy kradzieży paliwa i akumulatorów z TIR-ów zatrzymani

Data publikacji 01.04.2012

900 litrów oleju napędowego i 4 akumulatory ukradł z samochodów ciężarowych. Kolejną próbę kradzieży paliwa przerwał mu i jego koledze alarm jaki zamontował na zbiorniku paliwa właściciel samochodu. 19-letni Michał G. i jego rówieśnik Marcin W. zostali zatrzymani w volkswagenie, w którym policjanci ujawnili 14 pustych baniek po paliwie i wąż za pomocą którego można było spuścić paliwo. Mężczyźni przyznali się do włamań do zbiorników i kradzieży paliwa oraz dobrowolnie poddali się karze.

 

  •  

 

 

Funkcjonariusze z wołomińskiej Komendy zostali powiadomieni o kilku przypadkach kradzieży paliwa i akumulatorów z samochodów ciężarowych na terenie gminy Wołomin. Straty jakie ponieśli właściciele zostały oszacowane na blisko 8000 złotych. Sprawcy skradli 900 litrów oleju napędowego, 4 akumulatory oraz usiłowali włamać się do zbiornika i skraść kolejną ilość paliwa z TIR-a. W tym przypadku alarm jaki zainstalował właściciel ciężarówki skutecznie wystraszył rabusiów. 

Zebrane przez funkcjonariuszy materiały i dowody prowadziły do znanego im osobiście i już wcześniej zatrzymywanego za podobne przestępstwa 19-latka. Pozostało tylko zatrzymać mężczyznę i przesłuchać. Stało się to bardzo szybko. Kryminalni wykonując czynności w innej sprawie w rejonie szkoły w Duczkach w godzinach nocnych zauważyli volkswagena, którym według posiadanych informacji mogli poruszać się sprawcy kradzieży paliwa. Podczas kontroli auta policjanci nie tylko wylegitymowali podejrzewanego o kradzieże Michała G. lecz również ujawnili w pojeździe 14 pustych baniek po paliwie i gumowy wąż. Zapytany o te przedmioty przebywający w passacie drugi z 19-latków Marcin W. oświadczył policjantom, że wszyscy dobrze wiedzą do czego służą.

Po tych słowach mężczyźni zostali zatrzymani, pojazd wraz z zabezpieczonymi przedmiotami trafił na policyjny parking. Michał G. w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i przyznał się do popełnienia łącznie 4 przestępstw przeciwko mieniu, Marcinowi W. policjanci przedstawili dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Obaj poddali się też dobrowolnie karze.

ts/ro

Powrót na górę strony