Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 27.03.2012

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w trzech firmach nielegalne oprogramowania. Laptopy z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały firmy handlujące w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie 3 laptopów, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy przeprowadzili kontrolę firm prowadzących działalność w Wólce Kosowskiej. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji użytkowano tam komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci, potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze sprawdzili wszystkie laptopy znajdujące się w kontrolowanych firmach. Na każdym z nich były zainstalowane nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli zabezpieczono 3 laptopy. Obecni w trakcie kontroli pracownicy i właściciele firm przyznali, że nie posiadają wymaganych licencji. We wszystkich przypadkach pirackie oprogramowania spowodowały straty producentów oprogramowania komputerowego, które wstępnie jest szacowane na kwotę ponad 2200 zł.

ea/hkk
 

Powrót na górę strony