Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli ukraść drzwi z wagonów kolejowych

Data publikacji 23.03.2012

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali ukraść 28 sztuk drzwi, które wcześniej zdemontowali z wagonów osobowych, stojących na stacji postojowej. Paweł Z., Maciej J. i Krzysztof S. wpadli w ręce pracowników ochrony kolei. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z warszawskich Włoch zostali wezwani do interwencji na jedną ze stacji postojowych, gdzie pracownicy ochrony kolei ujęli na kradzieży trzech mężczyzn. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego Pawła Z., 19-letniego Macieja J. i 35-letniego Krzysztofa S.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni próbowali ukraść 28 sztuk drzwi, które wcześniej zdemontowali z wagonów osobowych oddzielających korytarz od przedziałów. Najprawdopodobniejsukradziony towar chcieli sprzedać w punktach skupu złomu. Dodatkowo w kieszeni Pawła Z. funkcjonariusze ujawnili dowód osobisty nienależący do niego. Straty poniesione w wyniku tego zdarzenia oszacowano na 8 tys. złotych.

Mężczyźni trafili do komisariatu. Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Paweł Z. odpowie także za przywłaszczenie dokumentu.

ea/ew
 

Powrót na górę strony