Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustka mieszkaniowa pod dozorem policyjnym

Data publikacji 19.03.2012

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali oszustkę, która wynajmowała cudze mieszkania. 27-letnia Sylwia M. wyłudziła 4400 złotych. Policjanci ustalili, że oszukała w ten sposób dwie osoby, ale niewykluczone że może być ich znacznie więcej. Kobieta usłyszała już zarzuty za popełnione przestępstwa. Decyzją prokuratury kobieta została objęta dozorem policyjnym. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat więzienia.

Do piaseczyńskich policjantów trafiła sprawa oszustwa przy wynajmie mieszkania. Funkcjonariusze ustalili sposób działania sprawczyni. Kobieta wynajmowała mieszkanie w atrakcyjnym punkcie Piaseczna. Następnie szukała chętnych do wynajmu. Kiedy zgłaszała się do niej osoba zainteresowana ofertą, najpierw żądała zaliczki w wysokości 200 złotych, a potem 2000 złotych kaucji. W ten sposób od jednej z osób, udało jej się wyłudzić 2200 złotych.

Na trop oszustki wpadli kryminalni. Policjanci ustalili, gdzie tym razem wynajęła mieszkanie. Kiedy zapukali do jej drzwi, kobieta zdążyła wyłudzić od kolejnej osoby 2200 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam między innymi umowy wynajmu mieszkań. 27-letnia Sylwia M. została zatrzymana.

Policjanci przedstawili kobiecie dwa zarzuty za popełnione przestępstwa. Decyzją prokuratury Sylwia M. została objęta dozorem policyjnym. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat więzienia.

ea/hkk
 

Powrót na górę strony