Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na właścicielkę mieszkania, do którego się włamał

Data publikacji 19.03.2012

Za rozbój, włamanie oraz jego usiłowanie odpowie Mariusz M., którego zatrzymali mokotowscy policjanci. Mężczyzna wyważył łomem drzwi wejściowe w mieszkaniu, a potem je okradł. Kiedy próbował ograbić kolejne mieszkanie, natknął się na jego właścicielkę. Zaatakował 66-letnią kobietę, a potem ukradł jej torebkę. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12-letni pobyt więzieniu.

Funkcjonariusze zostali powiadomieni, że w mieszkaniu przy ulicy Dolnej została napadnięta kobieta. Jak ustalili mundurowi, kiedy 66-latka kilka minut po 18.00 wróciła do swojego mieszkania zauważyła, że drzwi wejściowe są uchylone. Po wejściu do środka, próbowała zatelefonować do swojej córki, ale w tym momencie została uderzona i upadła na podłogę. Napastnik, który znalazł się w mieszkaniu uderzył ją kilkukrotnie w twarz, zażądał pieniędzy, a potem ukradł jej torebkę i uciekł.

Policjanci zwrócili uwagę, że w sąsiednim mieszkaniu również zostały wyważone drzwi. Właściciel tego lokalu złożył w komendzie zawiadomienie, ponieważ został mu skradziony odkurzacz oraz bateria wannowa oraz umywalkowa. Wszystko wskazywało na to, że z tym zdarzeniem ma związek ten sam mężczyzna. Funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania.

Dzięki pracy policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu, już kilka godzin potem do policyjnego aresztu trafił sprawca. Okazał się nim 28-letni Mariusz M. Mężczyzna był już karany za włamania. W mieszkaniu, w którym zaatakował jego właścicielkę, próbował ukraść telewizor oraz dekoder. Do obydwu, włamał się poprzez wyważenie drzwi łomem, który funkcjonariusze znaleźli na miejscu zdarzenia. Policjanci odzyskali większość skradzionych przez niego przedmiotów.

Policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Mariusz M. odpowie za włamanie, rozbój oraz usiłowanie włamania. Wczoraj 28-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

ea/mb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.43 MB)

Powrót na górę strony