Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za znęcanie się nad matką i żoną ponownie trafił do aresztu

Data publikacji 16.03.2012

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce zatrzymali 36-letniego Michała L. Przez 7 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i matką. Wcześniejsze dwie zastosowane kary i tymczasowy areszt również za znęcanie nie zmieniły postawy mężczyzny. Policjanci zaalarmowani przez rodzinę o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w policyjnym areszcie oraz złożyli wniosek do sądu o zastosowania tymczasowego aresztowania. Ten bez wahania nakazał umieścić 36-latka na okres 2 miesięcy w areszcie śledczym. Grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Kobyłce kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Zgłaszająca interwencję policyjną kobieta, oraz jej teściowa jak również sprawca byli doskonale znani miejscowym funkcjonariuszom. W ich domu często dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. 36-latek będąc pod wpływem alkoholu ubliżał swojej żonie i matce, jak również groził uszkodzeniem ciała, pozbawieniem życia i utrudniał z korzystania z mediów. Wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas sprawca przemocy w rodzinie bił, szarpał, popychał i wypędzał z domu kobiety. Podczas ostatniej awantury kolejny raz groził, trzymając w ręce nóż.

Funkcjonariusze dwukrotnie kierowali wobec Michała L. akt oskarżenia w sprawie znęcania psychicznego i fizycznego. W sierpniu 2010 roku, sąd po zapoznaniu się z materiałami dwóch spraw związanych z przemocą w rodzinie, która trwała nieprzerwanie od 2005 roku, postanowił zastosować wobec 36-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Po opuszczeniu murów zakładu karnego postępowanie Michała L. nie uległo żadnej poprawie. Nadał wszczynał awantury i groził najbliższym.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Złożyli też w sądzie w Wołominie wniosek o tymczasowe aresztowanie 36-latka. Ten bez wahania nakazał umieścić mężczyznę na okres 2 miesięcy w areszcie śledczym. Popełniając kolejne podobne przestępstwo w warunkach recydywy może mu grozić kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.
ts/ij


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.92 MB)

Powrót na górę strony