Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór i zakaz zbliżania się do rodziny za znęcanie

Data publikacji 12.03.2012

Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zatrzymali 45-letniego Grzegorza I. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną oraz trójką dzieci. Policjanci zaalarmowani przez rodzinę o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór, oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do rodziny.

Policjanci z komisariatu w Radzyminie kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Zgłaszająca interwencję policyjną kobieta oraz sprawca byli doskonale znani miejscowym funkcjonariuszom. W ich domu często dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. 45-latek nie szczędził swojej żonie i trójce dzieci nie tylko słów obelżywych, ale również groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia, zniszczeniem domu. Wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas sprawca przemocy w rodzinie bił, szarpał, popychał i wypędzał z domu swoich bliskich.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Złożyli też w prokuraturze rejonowej w Wołominie materiały z przeprowadzonego postępowania wobec 45-letniego Grzegorza I. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru, oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do rodziny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

 

Powrót na górę strony