Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wynosili masło z magazynu

Data publikacji 09.03.2012

Grodziscy policjanci ustalili i zatrzymali 5 pracowników firmy, którzy okradli magazyn z produktów spożywczych. W wyniku kradzieży ponad 1,5 tony masła właściciel zakładu stracił 27,5 tysiąca złotych. Sprawcy w wieku od 26 do 32 lat usłyszeli już zarzuty. 4 z nich przyznało się do kradzieży i dobrowolnie poddało karom. Wszystkim za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do grodziskiej komendy zgłosił się prezes jednej z miejscowych firm, który zgłosił kradzież 1650 kg masła z magazynów zakładu. Zawiadamiający ocenił swoje straty na 27,5 tysiąca złotych. Ustalaniem sprawców kradzieży natychmiast zajęli się grodziscy policjanci.

Praca operacyjna kryminalnych już następnego dnia doprowadziła do wytypowania podejrzanych osób. Policjanci ustalili, że sprawcami kradzieży masła i innych artykułów spożywczych jest pięciu pracowników zakładu. Mężczyźni w wieku od 26 do 32 lat zostali zatrzymani. W domu trzech z nich funkcjonariusze znaleźli łącznie 28 bloków skradzionego masła i torbę z papryką w proszku. Zabezpieczony został także samochód jednego z zatrzymanych, którym prawdopodobnie były przewożone produkty z magazynu.

26-letni Tomasz B., 28-letni Karol P., 30-letni Jarosław Ż., 31-letni Piotr W. i 32-letni Robert K. już usłyszeli zarzuty kradzieży. Czterech z nich przyznało się do wynoszenia z zakładu produktów spożywczych i dobrowolnie poddało się karom roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i całkowitego naprawienia szkody. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

ea/kz
 

Powrót na górę strony