Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na starszego mężczyznę, pobili go zabierając zakupy

Data publikacji 08.03.2012

Policjanci z Jabłonny zatrzymali jedną z osób podejrzewanych o rozbój, do którego doszło w Chotomowie na ulicy Okólnej. Sprawcy napadli na wracającego z zakupów 74-latka. Po uderzeniu w głowę mężczyzna upadł na chodnik, wtedy napastnicy zabrali mu wózek z zakupami. Zatrzymanemu 53-letniemu Tadeuszowi Ł. oraz drugiemu z poszukiwanych sprawców za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Do napadu doszło w miniony czwartek na ulicy Okólnej w Chotomowie. Wracający z zakupów 74-letni mężczyzna nagle uderzony został w tył głowy i upadł na chodnik. Pokrzywdzony nie stracił przytomności i widział jak dwóch mężczyzn zabiera jego wózek z zakupami i ucieka w kierunku ulicy Żwirki i Wigury.

Wartość strat napadnięty mężczyzna oszacował na ponad 200 złotych. 74-latek dopiero po kilku dniach zdecydował się zgłosić sprawę na policji. W efekcie czynności procesowych i pracy operacyjnej, którą wykonali funkcjonariusze zajmujący się tym rozbojem, w poniedziałek doszło do zatrzymania jednego z podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa mężczyzn.

53-letniemu Tadeuszowi Ł. za ten czyn grozi do 12 lat więzienia. Zatrzymanie drugiego ze sprawców jak mówią policjanci prowadzący tę sprawę jest tylko kwestią czasu.

ea/rsz

Powrót na górę strony