Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnik z pociągu zatrzymany – poszukujemy poszkodowanych i świadków

Data publikacji 07.03.2012

Kilka dni temu kryminalni wołomińskiej komendy zatrzymali 26-letniego Daniela B. Mężczyzna na początku lutego tego roku w podmiejskich pociągach na trasie Kobyłka – Wołomin, grożąc użyciem noża, żądał od pasażerów wydania pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Działając w ten sposób okradł co najmniej dwie osoby. Już usłyszał zarzuty dokonania dwóch przestępstw rozbójniczych. Decyzją sądu rejonowego w Wołominie też trafił do aresztu na okres najbliższych 3 miesięcy. Prokurator rejonowy w Wołominie oraz policjanci poszukują innych poszkodowanych oraz świadków podobnych zdarzeń w podmiejskich pociągach.

Przypomnijmy. W połowie lutego do kryminalnych wołomińskiej komendy dotarła informacja dotycząca napastnika grożącego nożem i napadającego na pasażerów podmiejskich pociągów na trasie Warszawa Wileńska – Wołomin. Jedna z poszkodowanych osób w ten sposób straciła około 2,5 – 3 złote, druga blisko 20 złotych.

Kilka dni później, policjanci z Wołomina przeprowadzili działania na terenie centrum handlowego W-wa Wileńska, podczas których zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw 26-letniego Daniela B.

Mężczyzna już usłyszał zarzut dokonania dwóch przestępstw rozbójniczych oraz posiadania narkotyków. Decyzją sądu rejonowego w Wołominie 26-latek trafił do aresztu na okres najbliższych 3 miesięcy.

Prokuratura Rejonowa w Wołominie oraz policjanci wołomińskiej komendy zwracają się z apelem do osób, które mogły w ostatnim okresie stać się ofiarą podobnych przestępstw w pociągach podmiejskich na trasie W-wa Wileńska – Tłuszcz – Małkinia oraz świadków do zgłaszania się do Prokuratury Rejonowej w Wołominie lub najbliższej jednostki policji. Informacje można również przekazywać telefonicznie na nr (22)776-20-21 czynny całodobowo lub 112 i 997.

ea/ts

Powrót na górę strony