Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna kradzież prądu

Data publikacji 07.03.2012

Nielegalne podłączenie energii elektrycznej do mieszkania w kamienicy przy ulicy Warszawskiej w Wołominie mogło stworzyć realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych mieszkańców budynku. Decyzją pracowników zakładu energetycznego cała kamienica została pozbawiona dostawy prądu. Właścicielka mieszkania 39-letnia Izabela H. już została przesłuchana. Ustalenia policyjnych śledczych oraz opinie biegłych wskażą, jakie zarzuty może usłyszeć kobieta.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy, wczoraj udali się do jednej z kamienic przy ul. Warszawskiej, gdzie według posiadanej informacji miało dochodzić do nielegalnego poboru prądu. Na miejscu, pod wskazanym adresem, zastali 39-letnią kobietę, która na pytanie czy lokal jest wyposażony w licznik energii elektrycznej odpowiedziała przecząco, mimo faktu, że w pomieszczeniach znajdowały się urządzenia elektryczne. Jak dodatkowo oświadczyła, licznik został zdemontowany przez energetykę 2 lata wcześniej i od tamtej pory korzysta z prądu, nie płacąc rachunków.

Policjanci wezwali na miejsce pracowników energetyki, którzy potwierdzili nielegalny pobór prądu, bezpośrednio z głównego zasilania budynku przez rozcięcie metalowej rury znajdującej się na strychu kamienicy, a następnie poprowadzenie przewodu do lokalu, poza urządzeniem pomiarowym. Takie podłączenie prądu, według wstępnej opinii pracowników zakładu energetycznego, mogło spowodować realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych mieszkańców budynku. Energetycy w związku z tym faktem odcięli dopływ energii elektrycznej do całego budynku. Jak oświadczyli, wznowienie dostawy prądu do kamienicy, może nastąpić po odbudowaniu i sprawdzeniu całej sieci energetycznej zasilającej budynek.

39-letnia Izabela H. właścicielka lokalu, do którego nielegalnie podłączony był prąd już została przesłuchana. Straty, jakie oszacowali pracownicy energetyki wyniosły blisko 10 tys. złotych. Ustalenia policyjnych śledczych oraz opinie biegłych wskażą, jakie zarzuty może usłyszeć kobieta, oraz jaka kara może jej grozić.

ea/ts

Powrót na górę strony