Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszył z nożem na dostawcę

Data publikacji 06.03.2012

Dwa miesiące spędzi w areszcie 22-letni Paweł W., który ukradł 3 słoiki z kawą. Kiedy próbował wynieść swój łup ze sklepu, trafił na dostawcę. Bez namysłu wyjął nóż i zranił w dłoń mężczyznę. Szybko został obezwładniony i przekazany w ręce śródmiejskich policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali zaalarmowani przez sprzedawców w jednym ze sklepów przy ul. Kruczej. Tuż przed 15.00 do sklepu wszedł mężczyzna, który wziął z półki trzy słoiki z kawą i zmierzał w stronę wyjścia. W sklepie pojawił się jednak dostawca. Mężczyzna zorientował się w sytuacji i zagrodził drogę złodziejowi. Mężczyzna upuścił z wrażenia dwa słoiki z kawą, ale od razu wyjął nóż i zranił – na szczęście niegroźnie – dostawcę w rękę. Mężczyzna nie stracił rezonu i obezwładnił napastnika. W między czasie ekspedientka wezwała patrol policji.

Mundurowi przyjechali na miejsce i zatrzymali 22-letniego Pawła W. Mężczyzna trafił do komendy przy Wilczej. Zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży rozbójniczej. Śródmiejski sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące.

Paweł W. jest dobrze znany policji. Był wielokrotnie notowany i karany za kradzieże i rozboje.

ea/ah

Powrót na górę strony