Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na skuterze z 3 promilami

Data publikacji 15.04.2009

Ponad 3 promile alkoholu we krwi miał 60-letni Jan M., mieszkaniec Dębe Wielkiego, który jechał skuterem ulicą Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim. Jego pasażerką była 47-letnia kobieta. Policjanci w porę zapobiegli drogowej tragedii. 60-latek będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu.

Do dzielnicowych z Mińska Mazowieckiego dotarł sygnał, że jeden z mieszkańców Dębego Wielkiego, Jan M. „drwi” z drogowych przepisów i kieruje skuterem „po kielichu”. Dzielnicowi postanowili namierzyć i zatrzymać motorowerzystę.

Akcję zaplanowali na ostatni dzień świąt. Jeżdżąc ulicą Sosnkowskiego i obserwując uczestników ruchu, w pewnej chwili zauważyli starszego mężczyznę, pędzącego na skuterze. Motorowerzysta jechał środkiem jezdni. Nie był sam. Za nim siedziała kobieta w średnim wieku. Motorowerzysta stracił drogowy zapał, kiedy policjanci dali mu sygnał do zatrzymania się. Okazało się, że skuterem kierował 60-letni Jan M, a jego pasażerką była 47-letnia mińszczanka. Skuter trafił na parking, a Jan M. do komendy. Zanim zamknęły się za nim drzwi policyjnej celi, dmuchnął w alkomat. Podejrzenia potwierdziły się, kiedy funkcjonariusze zobaczyli wynik. Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania skuterem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Przez najbliższe trzy lata będzie miał zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi, poza tym zapłaci 1200 złotych grzywny.

ea/dn

 

Powrót na górę strony