Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany chciał staranować radiowóz

Data publikacji 15.04.2009

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali po pościgu 26-letniego Artura S. Mężczyzna kierował volkswagenem mając 1,8 promila alkoholu we krwi i spowodował kolizję z audi. Policyjny radiowóz chciał zepchnąć na pobocze i próbował uciekać z miejsca zdarzenia. Policjanci zareagowali błyskawicznie, zmusili 26-latka do zatrzymania auta.

Policjanci z patrolu w Górze Kalwarii odebrali komunikat o jadącym ulicami miasta prawdopodobnie pijanym kierowcy vw, który spowodował kolizję. O zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego poszkodowany kierowca audi. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. Udali się na ulicę Pijarską, gdzie doszło do kolizji. Gdy na miejsce dojeżdżał policyjny patrol, sprawca kolizji próbował uciekać. 26-latek nie zastosował się do polecenia policjantów i nie zważając na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie auta, próbował zepchnąć na pobocze policyjny radiowóz.

Niewiele brakowało, by ścigany kierowca doprowadził do następnej kolizji lub wypadku. Błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy uniemożliwiła dalszą jazdę mężczyźnie. Policjanci skutecznie go zablokowali. Badanie wykazało u 26-letniego Artura S. 1,8 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 

 

ak, hkk

Powrót na górę strony