Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali na ulicy wracających z imprezy

Data publikacji 02.03.2012

Dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali cztery osoby wracające z klubokawiarni zatrzymali „na gorąco” policjanci śródmiejskiej patrolówki. Zarówno pokrzywdzeni, jak i sprawcy byli nietrzeźwi. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty pobicia. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Śródmieścia patrolowali okolice ul. Świętokrzyskiej. Około 2.40 nad ranem przejeżdżając zauważyli szarpaninę. Natychmiast zareagowali i dobiegli do grupy osób. Jak się okazało dwóch mężczyzn biło dwóch innych. Na miejscu były również dwie kobiety. Policjanci próbowali rozdzielić atakujących, ale ci nie reagowali na polecenia. W końcu odciągnęli agresywnych mężczyzn od ofiar.

Jak się okazało podczas ustalania faktów, czteroosobowa grupa (2 mężczyzn i dwie kobiety) wyszła z klubokawiarni. Kiedy szli, w pewnym momencie bez powodu zostali zaatakowani przez trzech nieznanych im mężczyzn. Po chwili jeden z napastników uciekł, a na miejscu pojawiła się załoga policji.

Funkcjonariusze zatrzymali Mateusza R. (23 l.) i Jarosława K. (27 l.). Obaj byli pod wpływem alkoholu. Mężczyźni trafili do komendy przy ul. Wilczej. Badanie alkomatem wykazało u Mateusza R. – 0,6 promila alkoholu. Jego kolega miał prawie dwa promile. Jarosław K. trafił do izby wytrzeźwień, Mateusz R. do policyjnej izby zatrzymań.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty pobicia.

ah, mm

Powrót na górę strony