Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla matki dwójki dzieci

Data publikacji 02.03.2012

Do policyjnego aresztu na Białołęce trafiła pijana 27-letnia matka, która opiekowała się swoją 8-miesięczną córką i 2-letnim synem. Kobietę odwiedziły w mieszkaniu dwie pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej. 27-latka była już karana za narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dyżurny białołęckiej policji otrzymał zgłoszenie, że w mieszkaniu pijana matka opiekuje się 8-miesięczną Pauliną i 2-letnim Pawłem. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili te informacje. Zastali 27-letnią kobietę, od której była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Katarzyna S. była już dwukrotnie notowana, a raz skazana przez sąd za narażenie swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zastosował wobec niej dozór – pięć razy w tygodniu - z obowiązkiem przebadania się na alkomacie. Nieodpowiedzialnej matce grozi teraz do 5 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony