Dwóch poszukiwanych wpadło na jednej posesji

Data publikacji 29.02.2012

62-latek „pojawił się gościnnie” na posesji u swojego 51-letniego kolegi. Wspólne spotkanie przerwali im policjanci z komisariatu w Jadowie. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie obu mężczyzn, funkcjonariusze ustalili, że figurują oni jako poszukiwani. Stanisław K. za niezapłaconą grzywnę miał odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności, zaś właściciel posesji Marian G. dokończyć zawieszoną warunkowo karę pozbawienia wolności w wymiarze 4 miesięcy. Obaj już trafili do Zakładu Karnego.

Wczoraj kilka minut przed 11:00 funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie postanowili sprawdzić miejsce zamieszkania osoby poszukiwanej, która zgodnie z decyzja sądu rejonowego w Wołominie miała zostać doprowadzona do Zakładu Karnego, gdzie miała odbyć warunkowo zawieszoną karę pozbawienia wolności w wymiarze 4 miesięcy. Wizyta mundurowych na posesji w Rozalinie przyniosła wyjątkowo zaskakujący efekt. W budynku policjanci zastali będącego w ich zainteresowaniu 51-latka. Oprócz Mariana G. w jednym z pomieszczeń przebywał również 62-letniego Stanisława K.

Funkcjonariusze sprawdzili w policyjnym systemie zarówno gospodarza domu, jak i jego gościa. Już po chwili okazało się, że nie tylko 51-latek jest poszukiwany, lecz także jego starszy kolega. 62-latek zgodnie z decyzją sądu w związku z niezapłaconą grzywną w kwocie 800 złotych, miał odbyć karę zastępczą pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni już zostali osadzeni w celach Zakładu Karnego.