Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z pokrzywdzonego stał się podejrzanym

Data publikacji 27.02.2012

Do komisariatu w Lesznowoli zgłosił się 28-letni mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży mercedesa. Piaseczyńscy kryminalni zajmujący się sprawą, zwrócili uwagę na kilka nieścisłości w zeznaniach Karola W. Po szczegółowym przesłuchaniu i zweryfikowaniu faktów okazało się, że mężczyzna zgłosił fikcyjną kradzież samochodu i policjanci mają do czynienia z tzw. "zgłoszeniówką". Teraz z „pokrzywdzonego” stał się podejrzanym. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Lesznowoli tydzień temu zostali poinformowani, że w rejonie jednego z osiedli w Wólce Kosowskiej został skradziony mercedes. Od zgłaszającego funkcjonariusze dowiedzieli się, że zostawił swój pojazd na parkingu zamkniętego osiedla. Kiedy po trzech dniach wrócił, auta już nie było. Karol W. oszacował straty na kwotę 80 tys. złotych.

Podczas przesłuchania Karola W., pojawiły się nieścisłości. Specjaliści z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej szybko ustalili, że mają do czynienia z fikcyjną kradzieżą samochodu, tzw. „zgłoszeniówką”.

Funkcjonariusze zaczęli drobiazgowo sprawdzać wiarygodność zeznań zgłaszającego. Równocześnie ustalili inne fakty dotyczące sprawy. Po krótkim dochodzeniu policjanci zebrali materiał dowodowy, który wskazywał jednoznacznie, że żadnej kradzieży nie było, a zgłaszający najprawdopodobniej zawiadomił o niepopełnionym przestępstwie.

Mężczyzna przyznał się do składania fałszywych zeznań i fałszywego zgłoszenia kradzieży samochodu. Piaseczyńscy kryminalni dalej pracują nad sprawą. Nie wykluczone, że już wkrótce zostaną zatrzymane kolejne osoby mające związek z tą sprawą.

28-letni mężczyzna usłyszał zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań.

Mimo, że ustalenie czy dana kradzież jest tzw. „zgłoszeniówką” zajmuje policjantom sporo czasu, przestępstwa tego typu są wykrywane, a sprawcy karani. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/hkk


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.31 MB)

Powrót na górę strony