Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjanta interweniującego w sprawie bitej przez męża kobiety

Data publikacji 24.02.2012

Policjanci z Legionowa zatrzymali mężczyznę, który od co najmniej dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i dwójką swoich synów. 43-letni Mariusz O. wielokrotnie groził także swojej rodzinie pozbawieniem życia. Podczas interwencji 43-latek rzucił się na jednego z funkcjonariuszy. Policjanci prowadzący tę sprawę zawnioskowali już o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Jeszcze dzisiaj sąd rejonowy w Legionowie podejmie decyzję w tej sprawie.

Dramat rodziny trwał co najmniej od maja 2010 roku. Kobieta jednak nigdy wcześniej, po tym jak wielokrotnie została dotkliwie pobita, nie zdecydowała się na obdukcję lekarską, dokumentującą obrażenia, jakich doznała. Miała nadzieję na to, że mąż  w końcu się uspokoi. Stało się inaczej. Z roku na rok , z miesiąca na miesiąc było tylko gorzej. 43-latek rzucił pracę, zaczął nadużywać alkoholu i wszczynać awantury domowe, podczas których ubliżał kobiecie, bił pięściami, kopał i dusił swoją żonę.

Wielokrotnie „obrywało” się także jego dwóm synom, którzy stawali w obronie matki. Znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie, a w wielu przypadkach zarówno im jak i swojej żonie groził wyrzuceniem z domu, a nawet śmiercią. Kobieta postanowiła z tym skończyć i podczas kolejnej awantury poprosiła o pomoc policjantów, składając jednocześnie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i wniosek o ściganie jego sprawcy.

W minioną środę policjanci przyjechali pod wskazany adres i zatrzymali mężczyznę. Miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. 43-letniemu Mariuszowi O. za to, co zrobił grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

 

Powrót na górę strony