Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w potrzasku

Data publikacji 21.02.2012

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie wyjaśnili okoliczności kradzieży z włamaniem, które miało miejsce trzy dni temu w miejscowości Borowina. Konrad O., Mariusz O., 34-letni obywatel Białorusi i 43-letni obywatel Ukrainy włamali się do pomieszczenia gospodarczego, kradnąc różne elementy metalowe o wartości 22 000 złotych. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa swój początek miała trzy dni temu. Wtedy to miało miejsce włamanie do pomieszczenia gospodarczego w miejscowości Borowina. Jak ustalili policjanci obecni na miejscu zdarzenia, sprawcy wyłamali zamek w drzwiach i skradli różne elementy metalowe ( kątowniki, płaskowniki, rury ). Właściciel wycenił straty na kwotę 22 000 złotych.

Policjanci po oględzinach zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tym włamaniem. Bardzo szybko pozyskali informację na temat prawdopodobnych sprawców. Równie sprawnie przeprowadzili czynności, które w pełni potwierdziły typowania najpierw dwóch włamywaczy, a potem kolejnych dwóch.

Policjanci w ciągu kilku godzin zatrzymali czterech podejrzewanych mężczyzn. Wszyscy wydawali się być zaskoczeni, nie bardzo mogli uwierzyć w to, że zostali przez policjantów ustaleni i zatrzymani. W trakcie wykonywanych czynności policjanci uzyskali informację o miejscu ukrycia skradzionych rzeczy. Większość skradzionych elementów metalowych została odzyskana.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w sprawie kradzieży z włamaniem jednoznacznie wskazywał jako sprawców zatrzymanych mężczyzn. Wczoraj, Konrad O., Mariusz O., obywatel Białorusi i obywatel Ukrainy usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, którego dokonali wspólnie i w porozumieniu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

ea/hkk
 

Powrót na górę strony