Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył policjantów podczas interwencji

Data publikacji 20.02.2012

28-letni Marcin W. próbował straszyć interweniujących policjantów, wyzywał ich oraz zagroził im „ukręceniem łbów”. Dalszą część nocy mężczyzna spędził w policyjnej celi. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi mu teraz do roku pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału patrolowego, dzisiejszej nocy zostali wezwani do jednego z mieszkań w Otwocku, skąd dochodził kobiecy głos wzywający pomocy. Na miejscu natychmiast znaleźli się funkcjonariusze. Podczas interwencji zapłakana kobieta nie była w stanie spokojnie rozmawiać z funkcjonariuszami, gdy jeden z policjantów poprosił ją, by usiadła i uspokoiła się, do rozmowy "włączył się" przebywający w mieszkaniu mężczyzna.

Słowa, które skierował w stronę interweniujących policjantów, w żaden sposób nie dadzą się zacytować. Groźba „ukręcenia łbów” była tylko jedną z nich. Gdy w żaden sposób do mężczyzny nie docierały przekazywane przez policyjny patrol polecenia do zachowania zgodnego z prawem, na jego rękach zatrzasnęły się kajdanki.

Mężczyzna został zatrzymany i dalszą część nocy spędził już w policyjnej celi.

28-letni Marcin W. odpowie teraz za znieważenie funkcjonariusza publicznego, grozi mu do roku pozbawienia wolności. Ponadto, policjanci ponownie skontaktują się z przebywającą wówczas w mieszkaniu kobietą.

ea/js
 

Powrót na górę strony