Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za znęcanie się nad żoną ponownie trafił do aresztu

Data publikacji 20.02.2012

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali 65-letniego Kazimierza K., a sąd rejonowy w Legionowie na wniosek funkcjonariuszy prowadzących sprawę zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Zarzut, jaki ciąży na 65-latku, to znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną. Za ten czyn można trafić do więzienia na 5 lat.

65-letni Kazimierz K. w październiku ubiegłego roku był już zatrzymywany przez policjantów z Wieliszewa za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną. Wtedy dotkliwie pobita przez niego żona trafiła do szpitala, a on do na 2 miesiące do aresztu. Wszystko wskazuje jednak na to, że ta kara niczego mężczyzny nie nauczyła, a co najgorsze nie wpłynęła na zmianę jego zachowania w stosunku do żony.

Kobieta kilka dni temu ponownie poprosiła o pomoc i interwencję policjantów. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że jej mąż od lat nadużywa alkoholu, wszczyna awantury domowe, bije ją i wyzywa.

Policjanci natychmiast odpowiedzieli na wezwanie kobiety i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Na wniosek funkcjonariuszy prowadzących sprawę sąd rejonowy w Legionowie ponownie tymczasowo aresztował Kazimierza K. na 2 miesiące.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat a w szczególnych przypadkach nawet do lat 10.

ea/rsz

Powrót na górę strony