Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze z Bielan zatrzymali osiem osób

Data publikacji 17.02.2012

Tylko w ciągu dwóch dni podczas akcji „Poszukiwani” funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i prewencji zatrzymali osiem osób. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna, który ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 4 lat. Zatrzymani na swoim koncie mają oszustwa, zniszczenie mienia i groźby karalne. Działania policjantów potwierdzają o nieuchronności kary za złamanie prawa.

Przez dwa dni trwała akcja „Poszukiwani”. W wyniku podjętych działań w ręce policjantów wpadł między innymi Paweł N., który prawie 4 lata ma spędzić w zakładzie karnym. Mężczyznę na tę karę skazał wolski sąd za oszustwa i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 39-latek początkowo nie chciał otworzyć drzwi policjantom, w końcu jednak zdał sobie sprawę, że dalsze ukrywanie się w mieszkaniu niczego nie zmieni i tak będzie musiał odbyć karę zasądzoną przez sąd.

Jacek B., trafił na 3 miesiące do aresztu za kierowanie gróźb karalnych pod adresem swoich najbliższych. Taka była decyzja sądu w Rypinie, który za 44-latkiem wydał list gończy.

W ciągu dwóch dni bielańscy funkcjonariusze zatrzymali w sumie osiem osób, poszukiwanych na podstawie nakazów i listów gończych. Wszyscy już zostali przewiezieni do aresztów śledczych i zakładów karnych.

Akcja „Poszukiwany" nadal trwa, policjanci stale sprawdzają miejsca, w których osoby, ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest potwierdzeniem, że nikt nie uniknie odpowiedzialności za złamanie prawa.

ea/eb

Powrót na górę strony