Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiona odzież za 140 tysięcy złotych

Data publikacji 16.02.2012

Policjanci z zwalczający przestępczość gospodarczą w KSP podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Właściciele obywatelka Wietnamu i obywatel Indii oferowali do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to prawie 140 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciła odzież w jednej z firm. Właścicielami tej firmy byli 39-letni obywatel Indii i 39-letni obywatelka Wietnamu.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia prawie 3 tysięcy sztuk odzieży. Ich uwagę zwrócił przede wszystkim towar ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że odzież ma zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę prawie 140 tysięcy złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

ea
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.43 MB)

Powrót na górę strony