Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowski „wnuczek” ponownie trafił za kratki

Data publikacji 16.02.2012

53- letni Bogusław G. przed rokiem nie powrócił z przepustki do zakładu karnego, gdzie odsiadywał wyrok za oszustwa dokonane w Krakowie metodą na tzw. „wnuczka”. Wczoraj został zatrzymany przez otwockich w kryminalnych. W Otwocku poszukiwany mężczyzna zakupił przyczepę kempingową, w której zamieszkał.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Otwocku, którzy zajmują się poszukiwaniem osób, zatrzymali 53-letniego Bogusława G. Funkcjonariuszy zainteresowały ślady pozostawione na śniegu przed jedną z przyczep kempingowych znajdujących się na obrzeżu miasta.

Okazało się, że do jednej ze stojących tu dużych przyczep mieszkalnych, zamontowany został niewielki komin. Policjanci weszli do środka i zastali tam poszukiwanego w celu doprowadzenia do zakładu karnego Bogusława G.

Mężczyzna, jak się po chwili okazało, przed ponad rokiem nie powrócił z przepustki do zakładu karnego. Odbywał tam wyrok pozbawienia wolności za przestępstwa, których dopuścił się wspólnie z grupą innych osób, polegające na oszustwach metodą na tzw. „wnuczka”.

Do oszustw dochodziło wówczas na terenie Krakowa. Jak ustalili policjanci mężczyzna ten oszukał starsze osoby na łączną sumę ponad 70 tysięcy złotych. Podczas odbioru gotówki od jednej z oszukanych osób, został zatrzymany przez krakowskich policjantów.

Prosto z przyczepy poszukiwany trafił do otwockiej komendy. Kolejny rok i sześć miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

js, mm

Powrót na górę strony