Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa włamywaczy

Data publikacji 16.02.2012

Policjanci z Mrozów rozbili grupę włamywaczy, którzy na przełomie stycznia i lutego tego roku, okradali domki letniskowe na terenie gmin Mrozy, Latowicz i Cegłów. Zatrzymano czterech mężczyzn i kobietę. Ich łupem padały urządzenia i akcesoria kuchenne oraz butle gazowe. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. Zatrzymanym przedstawiono zarzut udziału w pięciu włamaniach. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na przełomie stycznia i lutego na terenie działania Komisariatu Policji w Mrozach miało miejsce kilka włamań do domków letniskowych. Policjanci ustalili, że sprawcy wyłamywali drzwi, wchodzili do środka, a następnie demontowali kuchenki, butle gazowe oraz pozostałe wyposażenie, głównie artykuły gospodarstwa domowego.

Funkcjonariusze przypuszczali, że sprawcy musieli wywozić skradzione przedmioty dostawczym samochodem. Na terenie gmin Cegłów, Mrozy, Latowicz oraz sąsiednich miejscowości rozpoczęły się dokładne całodobowe kontrole samochodów. Policjanci sprawdzali skrzynie ładunkowe i bagażniki kontrolowanych pojazdów. Podczas tych działań udało się wytypować piątkę mieszkańców Latowicza i Cegłowa, którzy jeździli po opisywanym terenie dostawczym samochodem, prawdopodobnie szukając miejsca na kolejny „skok”.

W efekcie policyjnych ustaleń zatrzymano Cezarego P. (27 lat), Łukasza K. (27 lat), Grzegorza K. (35 lat) oraz Sebastiana K. (25 lat) i Agnieszkę K. (28 lat). Podczas prowadzonych przeszukań policjanci odnaleźli część skradzionych przedmiotów. Część z nich wróciła już do swoich właścicieli.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia kradzieży z włamaniem, w tym Sebastian K. i Agnieszka K. udziału w czterech włamaniach, a pozostali mężczyźni w pięciu. Sprawcom przestępstw grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

dn, mm

Powrót na górę strony