Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szantażował żonę swoim zdjęciem z „pistoletem”

Data publikacji 14.02.2012

Dozór policji, zakaz kontaktowania się z żoną oraz nakaz opuszczenia na dwa miesiące mieszkania, zastosował prokurator wobec zatrzymanego przez północnopraskich kryminalnych 50 – letniego Zbigniewa K. Mężczyzna znęcał się nad żoną. Groził, że ją zabije. Na dowód tego, że nie żartuje pokazał jej zdjęcie, które miał w telefonie komórkowym. Był na nim on z pistoletem w ręce. Za znęcanie się nad rodziną grozi do 5 lat więzienia.

Do komendy przy Jagiellońskiej przyszła kobieta, aby zgłosić przemoc w rodzinie. Jej mąż od dawna nadużywał alkoholu. Cały czas podejrzewał ją o zdradę, dlatego na każdym kroku kontrolował ją. Groził, że z tego powodu zabije się. Rodzina nie reagowała na jego słowa i cierpliwie znosiła jego zachowanie.

Do czasu, gdy mężczyzna zmienił front i zaczął grozić żonie, że ją zabije. Na dowód tego, że nie żartuje pokazał jej zdjęcie, które miał w telefonie komórkowym. Był na nim on z pistoletem w ręce. Powiedział jej, że kupił go, aby ją zabić.

Kryminalni z Pragi Północ natychmiast po przyjęciu zawiadomienia pojechali zatrzymać mężczyznę. Przeszukali również mieszkanie, ale nie znaleźli broni palnej. Wtedy 50 – letni Zbigniew K. powiedział policjantom, że zrobił sobie zdjęcie z pistoletem – zabawką. Chciał nastraszyć żonę, aby ta robiła to, co on będzie chciał. Podczas przesłuchania wyszło także na jaw, że straszył on żonę nożem.

Prokurator po postawieniu Zbigniewowi K. zarzutu znęcania się nad żoną, zastosował wobec niego dozór policji, zakaz kontaktowania się z żoną oraz nakaz opuszczenia na dwa miesiące mieszkania. Za znęcanie się nad rodziną grozi do 5 lat więzienia.

ac/mb
 

Powrót na górę strony