Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaoferował mu nocleg, a on go okradł

Data publikacji 10.02.2012

Policjanci z Wilanowa zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Jacek G. okradł mężczyznę, który zaoferował mu jedzenie oraz nocleg. Groził również swojej ofierze nożem. 36-latek usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo. Wczoraj mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Do wilanowskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który został okradziony. Z jego relacji wynikało, że został zaczepiony na klatce schodowej swojego bloku przez mężczyznę, który przebywał tam od jakiegoś czasu. Starszy pan poproszony o szklankę herbaty, zgodził się i wpuścił go do mieszkania. Tam zaproponował mu również coś do jedzenia oraz zaoferował nocleg. Mężczyźni wypili razem kilka piw. Kiedy właściciel mieszkania obudził się w nocy, jego gość wynosił z mieszkania przedmioty będące jego własnością. Potem wyciągnął nóż i zaczął grozić swojej ofierze pozbawieniem życia.

Z mieszkania zniknął telewizor, telefon komórkowy, buty oraz nóż. Właściciel oszacował starty na kwotę ponad 1.200 złotych. Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą ustalili, że sprawca tego przestępstwa może przebywać na terenie jednego z hoteli pracowniczych. Tam zatrzymali Jacka G. 36-latek miał na nogach skradzione buty.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Jacek G. usłyszał zarzut za kradzież rozbójniczą. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony