Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał policjantów „uczyć” przepisów

Data publikacji 06.02.2012

54-letni mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Pijany przyszedł na komisariat z awanturą w sprawie przepisów ruchu drogowego. Kiedy policjanci próbowali uspokoić awanturującego się mężczyznę, ten swoją agresję skierował na oficera dyżurnego, od wulgaryzmów przeszedł do rękoczynów. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Wtedy do oficera dyżurnego komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zgłosił się mężczyzna, który chciał rozmawiać o przepisach ruchu drogowego. Oficer dyżurny cierpliwie słuchał opowieści Andrzeja G. Gdy funkcjonariusz chciał mu wytłumaczyć zasady przechodzenia przez jezdnię, wtedy zaczęła w mężczyźnie narastać agresja i zaczął wyzywać funkcjonariusza. Twierdził, że on lepiej zna przepisy ruchu drogowego niż policjanci.

Na polecenia policjantów, aby się uspokoił, nie reagował, a wręcz przeciwnie, rzucił się na oficera dyżurnego i zaczął go szarpać. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali Andrzeja G. do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że ma ponad 1,3 promila. Wczoraj usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/hkk
 

Powrót na górę strony