Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził bez powodu 11 samochodów

Data publikacji 31.01.2012

21-letniego mieszkańca Marek zatrzymali funkcjonariusze z miejscowego komisariatu. Mężczyzna kilka dni temu w godzinach wieczornych wracając do domu uszkodził 11 zaparkowanych przy ulicy samochodów powodując tym samym straty sięgające kwoty ponad 20.000 złotych. W trakcie przesłuchania Dariusz W. nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, jak sam zeznał zrobił to bez powodu, będąc pod wpływem alkoholu. Już usłyszał 11 zarzutów popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, oraz dobrowolnie poddał się karze.

Kilka dni temu w godzinach wieczornych funkcjonariusze z komisariatu w Markach zostali powiadomieni o uszkodzeniu kilku samochodów zaparkowanych w rejonie jednego z osiedli mieszkaniowych. Na miejscu policjanci ustalili, że w 11 samochodach różnych marek zostały nie tylko powybijane szyby, lecz również uszkodzone lusterka oraz elementy karoserii pojazdów.

Natychmiast do działań włączyli się wszyscy miejscowi policjanci oraz kryminalni z wołomińskiej komendy. Już kilka minut po zdarzeniu policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o popełnienie tego czynu. Analiza zebranych materiałów oraz przesłuchania zatrzymanych wykluczyła ich udział w zdarzeniu. Cała trójka niezwłocznie została zwolniona. Na tym jednak policjanci nie zaprzestali. Praca operacyjna oraz ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły ich do znanego im osobiście 21-letniego mieszkańca pobliskiego osiedla.

Doprowadzony do jednostki policji Dariusz W. od razu przyznał się do zarzucanych mu czynów uszkodzenia 11 samochodów, gdzie starty łączne oszacowane przez poszkodowanych właścicieli aut wyniosły ponad 20.000 złotych. Mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Jak zeznał, zrobił to bez powodu, będąc pod wpływem alkoholu. 21-latek usłyszał 11 zarzutów popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, skorzystał z przysługującego mu prawu i dobrowolnie poddał się karze 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat i obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody w całości.

ea/ts


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.63 MB)

Powrót na górę strony