Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 dozory za pobicie

Data publikacji 25.01.2012

Grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę i dwie kobiety, którzy dotkliwie pobili swojego znajomego. Pokrzywdzony po zdarzeniu musiał przejść poważną operację. Sprawcy zostali zatrzymani na posesji, na której doszło do pobicia. Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Roberta J., Kingi S. i Lidii A. policyjnych dozorów. Za popełnione przestępstwo całej trójce grozi do 8 lat więzienia.

Policyjne działania wobec sprawców pobicia mężczyzny rozpoczęły się natychmiast po złożeniu przez niego zawiadomienia o tym przestępstwie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy pojechał do swojego znajomego w Jaktorowie doszło między nimi do kłótni. Właściciel posesji był w domu w towarzystwie jeszcze kilku innych osób, które włączyły się do awantury i wspólnie pobiły gościa. Na skutek zdarzenia zawiadamiający trafił do szpitala, gdzie przeszedł poważną operację wewnętrznych narządów ciała.

Po tych ustaleniach na posesję, gdzie doszło do zdarzenia natychmiast pojechali grodziscy policjanci. Mimo, iż funkcjonariusze wiedzieli, że w domu ktoś jest, nikt nie chciał otworzyć im drzwi. Policjanci zaczęli obserwować dom z ukrycia, a gdy drzwi się otworzyły przystąpili do zatrzymania znajdujących się w nim osób. Po kilku minutach w rękach mundurowych był mężczyzna i dwie kobiety.

Pokrzywdzony potwierdził, że zatrzymany 38-latek oraz 31-latka i 29-latka są sprawcami jego pobicia. Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Roberta J., Kingi S. i Lidii A. policyjnych dozorów. Za pobicie, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu całej trójce grozi nawet po 8 lat więzienia.

dt, kz

Powrót na górę strony