Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Przepraszam, która jest godzina?"

Data publikacji 22.01.2012

Zatrzymany przez kryminalnych z Pragi Południe 29-letni Patryk R. odpowie za doprowadzenie czterech kobiet do poddania się innej czynności seksualnej. Ofiarami mężczyzny były przypadkowe, młode kobiety spotkane na ulicy. Każdą z nich zaczepiał zapytaniem: „Która jest godzina?”. Patryk R. usłyszał już zarzuty, teraz odpowie za popełnione przestępstwa. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Na przestrzeni ostatniego pół roku do komendy przy ulicy Grenadierów wpłynęło kilka zawiadomień, które dotyczyły doprowadzania kobiet do poddawania się innym czynnościom seksualnym. Zeznania pokrzywdzonych kobiet były bardzo zbliżone. Wiele wskazywało na to, że za każdym razem sprawcą był ten sam mężczyzna. Swoje ofiary zaczepiał na ulicy. Były to przypadkowe, młode kobiety. Każdą z nich na początek pytał o to, która jest godzina.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Rozpoczęli ustalenia i operacyjne sprawdzenia. Zbierali informacje i przez cały czas próbowali ustalić tożsamość sprawcy. Wytężona praca operacyjna przyniosła efekty. Policjanci po nitce do kłębka dotarli do 29-letniego Patryka R. Mężczyzna w zasadzie od razu przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów.

Usłyszał 4 zarzuty. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

jw/ab

Powrót na górę strony