Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na kradzieży paliwa z ciężarówek

Data publikacji 13.01.2012

„Rodzinny biznes” dwóch braci z powiatu wołomińskiego skutecznie zakończyli policjanci z komisariatu w Dobrem. 20-letni Dominik K. i 21-letni Damian K. z powiatu wołomińskiego, parali się przestępczym zajęciem. Specjalizowali się w kradzieżach paliw z ciężarówek. Policjanci udowodnili, braciom włamanie w Ładzyniu, gdzie spuścili z samochodu 300 litrów oleju napędowego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci analizują jeszcze inne podobne sprawy.

Na terenie powiatu mińskiego, na przełomie ostatnich tygodni i miesięcy, miały miejsca włamania do ciężarówek. Wszystkie sprawy łączyły jeden szczegół. Celem złodziei było paliwo, które spuszczali z baków. Kilka takich zdarzeń odnotowano w  gminie Dobre. Funkcjonariusze podejrzewali, że złodzieje mogą przyjeżdżać na „gościnne występy” z sąsiednich powiatów. Dlatego policjanci dokładnie przyglądali się samochodom na obcych tablicach rejestracyjnych, które pojawiały się na gminnych drogach późną nocną. Dokładne i wnikliwe kontrole przyniosły efekty.

Około pierwszej w nocy, policjanci zwrócili uwagę na srebrnego hyundai-a jadącego przez Stanisławów. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Zawartość bagażnika, którą odkryli policjanci okazała się ważnym dowodem. Mężczyźni jadący autem przewozili beczki i ręczną pompę do spuszczania paliwa.

Do aresztu trafił kierowca i pasażer podejrzanego samochodu. Byli to dwaj braci: Damian i Dominik K., mieszkańcy  powiatu wołomińskiego. Zgromadzone w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie im zarzutu popełnienia kradzieży z włamaniem, która miała miejsce w Ładzyniu. Bracia spuścili tam z ciężarówki blisko 300 litrów oleju napędowego.

Na mocy postanowienia prokuratorskiego, zastosowano wobec nich policyjny dozór. Teraz czeka ich sprawa w sądzie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Tymczasem policjanci analizują pozostałe sprawy, nie wykluczają, że bracia K. mogli być zamieszani jeszcze w inne przestępstwa.

dt, dn


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.67 MB)

Powrót na górę strony